Kapat

IX. Uluslararası Yükseköğretimde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Araştırmaları Kongresi

Anasayfa
Eğitim IX. Uluslararası Yükseköğretimde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Araştırmaları Kongresi

Değerli Meslektaşımız,

Sizleri  15-17 Kasım 2019 tarihleri ​​arasında Marmara Üniversitesi İstanbul’da düzenlenecek olan “IX. Uluslararası Yükseköğretimde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Araştırmaları Kongresi” ne davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uygulama Araştırma Merkezi (MARPAM) öncülüğünde, sonuncusu Anadolu Üniversitesi’nde düzenlenen VIII. Üniversiteler Psikolojik Danışma ve Rehberlik Sempozyumunun kapsamı geliştirilerek, üniversitemiz bünyesinde uluslararası düzeyde gerçekleştirilecektir. Kongremizde, yükseköğretim kurumlarında verilen psikolojik danışma hizmetlerinin küresel ve yerel gereksinimler doğrultusunda ele alınması, değerlendirilmesi ve bu kapsamda gerçekleştirilen çalışmaların paylaşımı ile birlikte güncel konuların tartışılmasını hedeflemekteyiz. Ayrıca kongremizde, konuyla ilgili bildiri sunumlarının yanı sıra üniversitelere bağlı psikolojik danışma ve rehberlik  merkezlerine yönelik çalıştaylar düzenlemeyi planlamaktayız. Bu sebeple kongremizin ana temasını “Yükseköğretimde psikolojik danışma ve rehberlik hizmetleri” olarak belirlemiş bulunmaktayız.

Ulusal ve uluslararası düzeyde katılımcılarımızın değerli katkılarıyla,  zengin tartışma ortamı ile  farklı görüş ve yaklaşımların ele alınacağı kongremizin, üniversite öğrencilerinin bireysel, sosyal ve akademik gelişimlerini desteklemeyi amaçlayan psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetlerinin geliştirilmesine ve iyileştirilmesine katkı sunacağına inanıyoruz.

Kongremizde kabul edilen bildirilerin özetleri, bildiri özetleri kitabında yayınlanacak, tam metin bildiriler ise uluslararası (elektronik) kitap olarak veya yazarın seçeceği kongreyi destekleyen hakemli dergilerde hakem süreci tamamlandıktan sonra ücretsiz yayınlanacaktır.

Kongremizde sunumlar Türkçe ya da İngilizce yapılabilir.

Bu anlamlı buluşma için 15-16-17 Kasım 2019′da İstanbul’da kongrenin gerçekleştirileceği Marmara Üniversitesi Sultanahmet Yerleşkesi’nin eşsiz tarihi dokusunda birlikte olmak dileğiyle…

Saygılarımızla…

Kongre Başkanları 

Prof. Dr Halil Ekşi 
Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı 

Doç. Dr. Müge Yüksel   
Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Uygulama Araştırma Merkezi (MARPAM) Müdürü

www.counselinginhe.org